Põrandaõli on läbipaistev viimistlusmaterjal uutele ja eelnevatest viimistlusmaterjalidest puhtaks lihvitud vanadele puitpindadele. Põrandaõli on linaõli baasil valmistatud toode. Põrandaõli ei tekita puidu pinnale lisakihti, vaid see imendub sügavale puidu pooridesse muutes puidu pealispinna kulumis- ja veekindlaks. Et anda põrandale veel täiendav lisakaitse, on soovitav põrand lõplikult viimistleda Õlivahaga. Antud viimistlusmaterjal sisaldab looduslikku karnauba vaha, mis annab põrandapinnale siidise läike. Kuna Põrandaõli ja Õlivaha ei tekita puidule lisakihti, siis tundub puitpõrand ka palja jala all mõnusalt soe.

Kasutamisjuhend:

Viimistletav pind peab olema puhas, kuiv (max lubatud puidu niiskus 20%) ning sile. Vanad laki- ja värvikihid eemaldatakse lihvimise teel. Põrand lihvitakse hoolikalt puidusüü suunas. Soovitav on puitpinnale teha viimane lihv enne viimistlemist lihvpaberiga, mille karedus on minimaalselt 180. Lihvimistolm eemaldatakse hoolikalt tolmuimeja abil (ka nurkadest). Kui põrand on veel ka peale tolmuimeja kasutamist tolmune, pühitakse tolm tärpentiniga niisutatud lapiga. Ära kasuta selleks vett.

Põrandat soovitatakse viimistleda kahes või kolmes kihis, sõltuvalt puuliigist ja põranda kasutamise tihedusest. Õli või vaha kantakse peale soovitavalt naturaalsete harjastega pintsli või puuvillase lapiga.

Pealekandmine peab toimuma õhukeselt puidukiu suunas. Kui oled peale kandnud esimese kihi õli, jälgi põrandat. Kui põrand imeb palju õli sisse, lisa õli põrandale juurde. Lase õlil sisse imbuda ca 30 minutit ning pühi kindlasti üleliigne imbumata kiht ära puhta puuvillase lapiga. Lase põrandal kuivada 15 tundi ning korda protseduuri. Õlivaha kasutamine on analoogiline, pärast puitpinna lõplikku kuivamist poleeri pind kuiva puuvillase lapiga, Nii saame põrandale siidise läike.

Põrandaõli sobib kõikide uute ja vanade (eelnevalt puhastatud) põrandate viimistlemiseks, sh. saunaruumi puidust põrandad. Tootega võib viimistleda ka puidust treppe. Õlivaha sobib eelkõige eluruumide ja magamistubade põranda viimistlemiseks. Õlivaha ei sobi saunaruumide ning köögi põrandate viimistlemiseks, nimetatud pindade viimistlemiseks kasuta Põrandaõli.

Põrandaõli ning Õlivaha sobivad nii väärispuidust pindade (tamm, mahagon) kui ka heledate pehmete puiduliikide (mänd, kuusk, kask) viimistlemiseks. Heledaid puitpõrandaid viimistledes tuleb arvestada seda, et pind muutub mõnevõrra kollakamaks. Väärispuidust pind muutub üldjuhul mõnevõrra tumedamaks. Põrandaõli soovitatakse ka peitsitud pindadele.

Õlivaha ja Põrandaõli on võimalik toonida ka looduslike Värvipigmentidega, lisades viimast keskmiselt 5 %. Lase õlil sisse imbuda ca 30 minutit ning pühi ära imbumata õli ja Värvipigment puhta puuvillase lapiga. Märkus: toonitud õli tuleb korralikult segada enne töö algust ning ka töötamise ajal, sest Värvipigmendil on omadus sadestuda taara põhja.

Õlitatud põrandatele ei tohi sattuda niiskust 6 – 7 päeva ning põrandale ei saa asetada raskeid esemeid 5-6 päeva jooksul.